İade ve Değişim İşlemleri

İADE POLİTİKA VE PROSEDÜRLERİNİZ NELERDİR?

Herhangi bir nedenle iade etmek istediğiniz, yeniden satılabilirlik özelliği taşıyan ürünün iade süresi, teslim aldığınız tarihten itibaren 15 gündür.İade edeceğiniz ürünün, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve tekrar satılabilirlik özelliği bozulmamış olmalıdır. İlgili sürelerin aşılması durumunda, iade işlemi gerçekleştirilememektedir. Sipariş iptali, sipariş kargoya verilmemişse gerçekleştirilmektedir. Kargoya verilmiş siparişler için iade şartları geçerlidir. 


İADE İŞLEMİNİ NASIL YAPABİLİRİM?

15 gün içerisinde iade/değişim yapmak istediğiniz ürünleri tarafımıza göndermelisiniz. Göndereceğiniz ürünün kullanılmamış; yıkanmamış, koku, leke, yırtık, eksik aksesuarlı gibi satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olması gerekir. Ürünle birlikle tarafınıza gönderilen Ürün İade Formu’nun arkasında Değişim Talep veya İade Talep Formu bulunmaktadır. Talebiniz iade yönündeyse iade formunu, değişim ise değişim formunu formda talep edilen şekilde doldurunuz. Değişim taleplerinizde, değişim istediğiniz ürünün kodunun doğru olduğuna; iade ederken, IBAN numaranız doğruluğuna dikkat ediniz. İadelerde Fatura ibrazı zorunludur. Ürünlerinizi fatura ile göndermenizi ve faturanızın gönderim esnasında kargo paketinden düşmeyeceğinden emin olarak yerleştiriniz. İade ya da Değişim yapmak istediğiniz ürünleri doğru ve hızlı bir hizmet alabilmek için mutlaka kargo aracılığı ile göndermelisiniz. fakat kampanyalı ürün gönderilmediği takdirde iadeye gönderilen üründen indirimli ürünün kesintisi yapılarak kalan tutar iade edilir.


HANGİ ÜRÜNLERİ İADE EDEBİLİRİM? 

Herhangi bir nedenle siparişinizden memnun kalmazsanız, tüm ürün ya da ürünlerinizi (İADE OLMADIĞI BELİRTİLEN İNDİRİMLİ ÜRÜNLER), orijinal ambalajında, kullanılmamış ve etiketleri çıkarılmamış olması koşuluyla teslim aldığınız tarihten itibaren 15 gün içinde iade edebilirsiniz.


İADE SÜRECİNİZ NASIL İŞLEMEKTEDİR?


İade gönderiniz, bize ulaştığında ve onay süreci tamamlandığında sizi bilgilendirecek ve ücret iadesi işlemlerinize hemen başlayacağız. Bankanızın ödeme işlem süreçlerine bağlı olarak iadenizin hesabınıza yansıması 15 gün sürebilir. Kapıda ödeme ile oluşturduğunuz siparişlerde, Müşteri Hizmetleri Merkezi'miz banka hesap bilgilerinizi istemek üzere telefon, sms ya da e-posta yoluyla size ulaşacaktır. Kredi kartı ile oluşturduğunuz siparişlerinizde, iade tutarı doğrudan kullandığınız banka hesabınıza yapılacaktır. NOT: Servis bedelleri (Kargo ve kapıda ödeme ücreti vb.) kargo firmasının tahsil ettiği bedel olup iade edilememektedir.

İADE ETTİĞİM ÜRÜNLERİN TAKİBİNİ NASIL YAPABİLİRİM?

İade ettiğiniz ürünleriniz bize ulaştıktan hemen sonra, e-posta ve SMS yoluyla bilgilendirileceksiniz


TAKSİTLE ÖDEME YAPTIM, ÜCRET İADEMİ NASIL ALACAĞIM?


Taksitlendirilerek oluşturulan siparişlerin iadesi kredi kartınıza toplam alışveriş bedeli olarak yapılır. modasifa.com tarafından tek seferde toplam tutar halinde yapılan bu ödeme, banka prosedürü gereği taksit yapılan ay süresince bir eksi (-) bir artı (+) tutar olarak ekstrenize yansıyacaktır.

SİPARİŞİMİ İPTAL ETTİM. KARGO ÜCRETİM İADE EDİLİR Mİ?


İptal edilen siparişiniz henüz kargolanmadıysa, kargo ücreti dahil olmak üzere ödenen tutarın tamamı iade edilir.

ÖNCEDEN İPTAL ETTİĞİM SİPARİŞİMİ TEKRAR OLUŞTURABİLİR MİYİM?

Seçtiğiniz ürünlerin stoklarda bulunması durumunda istediğiniz zaman tekrar sipariş verebilirsiniz. Stoklarda bulunmadığı durumlarda 'Stoklara Düşünce Haber Ver' butonuna tıklayarak, ürün stoğuyla ilgili bilgi e-mailleri alabilirsiniz.


ÜRÜN DEĞİŞİMİ YAPABİLİR MİYİM?

Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünler kullanılmamış,kirlenmemiş,tadilat görmemiş olması kaydı ile,aksesuarları,varsa hediyesi,varsa kolisi (zarar görmemiş halde) teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 15 gün içerisinde kargoya verilebilir. Ürün ile beraber gelen faturanın arkasındaki değişim formunu eksiksiz doldurarak, teslim aldığınız kargo firması ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Değişimde  tüm kargo ücretleri müşteriye aittir. Değişim yapmak için yeni sipariş oluşturmayınız veya telefon ile firmamıza ulaşarak ürün ayırtma talebinde bulunmayınız,ancak göndermiş olduğunuz ürün elimize geçtikten sonra talep ettiğiniz ürün stoklarımızda mevcut ise 48 saat içerisinde değişimi yapılarak adresinize  gönderilecektir , istediğiniz ürün stoklarımızda mevcut değilse müşteri hizmetleri tarafından aranarak başka bir ürün ile değişimi veya iadesi yapılacaktır.Ürün değişimi gerçekleşip kargoya verilirken size SMS yolu ile ürününüzün kargoya verildiğine dair bilgi verilecektir. NOT : Değişim için göndermiş olduğunuz ürün / ürünler 15 günü geçmiş,kullanılmış,satılabilirlik özelliğini kaybetmiş,(varsa) kolisi hasar görmüş olursa. Faturası, (varsa)aksesuarları veya hediyesi olmadan geldiği takdirde;ürün kabul edilmeyecek,tarafınıza (mesajla bildirilip) karşı ödemeli olarak tekrar gönderilecektir. Değişim için göndereceğiniz ürün / ürünleri anlaşmalı olmadığımız bir kargo firması ile göndermek isterseniz,kargo bedelini ödemeniz gerekmektedir.Aksi halde ürün kabul edilmeyerek size geri dönecektir. Eksik ve hasarlı ürünlerde 48 saat içerisinde firmamıza bilgi verilmesi gerekir. Aksi durumda talebiniz karşılanmayacaktır. Değişim tek seferlidir. Tek değişimden sonra değişim yapılamamakta olup, iade işleminiz gerçekleştirilecektir. Değişim

Değişim Adresi için Whatsap Üzerinden Değişim Kodu Talep Ediniz.

info@modasifa.com 

Whatsap Değişim Hattı: 05423950181